Kemikler Köyü Mevkii Milas Bodrum Karayolu 18.km 48200 Milas Muğla - Türkiye T: +90 252 559 0283 F: +90 252 559 0287
Türkçe English

FAALİYET ALANLARIPERAKENDE

En büyük tutkumuz sunduğumuz sağlıklı ve bir o kadar hesaplı zengin ürün çeşitlerimizin yanında güleryüzlü hizmet anlayışımızla müşteri nezdinde farklılığımız korumaktır.

Kılıç Deniz'de entegrasyonun her aşamasında ortaya konan uzmanlık, uluslararası sağlık ve kalite belgelerinin güvenceleri altındaki ürünlerle birleşmektedir.

Günlük olarak hazırlanan taze soğutulmuş;

  • Çipura, levrek, fangri, sinarit balıkları
  • Fileto ürünleri
  • Mevsimlik deniz balığı çeşitleri
  • Karides, kalamar, hamsi ve ahtapot gibi en kaliteli dondurulmuş deniz ürünleri
  • Marine ürünleri

sağlık, hijyen, kalite ve lezzetin en mükemmeli, Kılıç kalitesi ve güvencesiyle birleştirilmektedir.

Hedefimiz perakende mağazalar zinciri kurarak, ülkemizin dört bir yanına taze balık kültürünü aşılamak ve bu sayede herkesin balık yiyerek sağlıklı beslenmesini sağlamaktır.

Kılıç Deniz’in AB standartlarındaki paketleme-işleme tesisinde, tüm ürünler, soğuk zincirin sofralara kadar korunduğunu kayıt altına alan ISO 9001, ISO 22000 Kalite ve Gıda Güvenliği Yönetim Belgeleri ve BRC ve IFS Gıda Belge Standartları güvencesi ile işlem görür. Bu süreçte de tam izlenebilirlik sağlanır.

Ürünler, hasat işleminden sonra ısı izolasyonlu tanklarla gıda güvenliği ve Codex Alimentaris Comission direktifleri doğrultusunda kurulmuş ve AB tarafından sağlık onay numarası verilmiş Kılıç Deniz Ürünleri Paketleme İşleme Tesisi’ne nakledilir.

Perakende
Perakende
Perakende

Balıklar, müşterilerden gelen talepler doğrultusunda elektronik boylama makinelerinden geçirilip gramajlarına göre ayrılarak natürel olarak paketlenir veya işlem aşamasına girilip içi temizlenmiş ve fileto yapılmış şekilde, taze soğutulmuş veya dondurulmuş olarak sevkıyata hazır hale getirilir.

Avcılık yolu ile temin edilen ahtapot, kalamar, sübye, karides gibi deniz ürünleri de bu tesislerde işlenerek yurtiçi ve dünya pazarlarına sunulur.

2008 yılında başlanan alabalıkla ilgili çalışmalar için Kahramanmaraş'da yıllık 13.000 ton işleme kapasitesine sahip bir paketleme-işleme tesisi kurulmuştur.