Kemikler Köyü Mevkii Milas Bodrum Karayolu 18.km 48200 Milas Muğla - Türkiye T: +90 252 559 0283 F: +90 252 559 0287
Türkçe English

AKVA KÜLTÜRBALIK YEMİ

BALIK YEMİNDE TÜRKİYE’NİN EN BÜYÜK FABRİKASI

Kılıç Deniz Yem Fabrikası yılda 120.000 tonluk kapasitesi ile Türkiye'nin en büyük ekstruder balık yemi fabrikalarından biridir.

Avrupalı uzman firmaların makine, ekipman ve projeleri ile donatılmış tam otomatik bu tesisler, başta Kılıç Deniz olmak üzere sektördeki diğer balık firmalarının da ihtiyacı olan kaliteli balık yemlerini Aqua-K markasıyla pazara sunmaktadır.

Farklılık yaratan son teknoloji ürünü sistemlerimiz, ECS (Expansion Control System) Yem Yoğunluğu Ayarlama Sistemi ile VC (Vacuum Coating) Vakumlama İle Yağ Kaplama Sistemi’dir.

Fabrikalarımızda uygulanan ISO 9001 ve 22000 Kalite ve Gıda Güvenliği Yönetim Sistemleri ve GLOBAL GAP standartları sayesinde entegrasyonun her aşamasında mutlak kalite ile gıda kontrolü ve tam izlenilebilirlik sağlanmaktadır.

Sürekli gelişimi ilke edinen Kılıç Deniz, yem işletmelerinde üniversiteler ve dünyanın ileri gelen araştırma enstitüleri ile teknik işbirliği yapmaktadır. Kılıç Deniz bünyesindeki kafes işletmeleri ve kuluçkahanelerde de ortak denemeler ve Ar-Ge çalışmaları gerçekleştirilmektedir.

Ayrıca güncel besleme teknikleri ve ileri teknolojilerdeki tüm gelişim ve değişimler yakından takip edilmekte ve uygulanmaktadır. Bu sayede performans, kalite ve ekonomiklik dengesi, sürekli ve en üst seviyede tutulmaktadır.

Toplam kalite yönetimindeki profesyonel kadro, rekabeti değil işbirliğini felsefe edinen bir yönetim anlayışı ile hizmet vermekte, müşteri ve tedarikçisini çalışma arkadaşı olarak görmektedir.

Bu alandaki misyonumuz üstün teknolojik altyapı ile donatılmış tesislerimizdeki her türlü deniz ve tatlısu canlısının her aşamadaki yem ihtiyacını karşılayabilmektir.

Çevreyle dost biçimde gerçekleştirdiğimiz faaliyetlerimizdeki amacımız, bir yandan en kaliteli yemlerle müşterilerimize devamlı ve en üst seviyede hizmet vermek, diğer yandan akvakültür sektörünün hızlı gelişimine de katkıda bulunmaktır.