Kemikler Köyü Mevkii Milas Bodrum Karayolu 18.km 48200 Milas Muğla - Türkiye T: +90 252 559 0283 F: +90 252 559 0287
Türkçe English

Ar-GeKALİTE

Kılıç Holding’te kalite sistemleri şeffaf ve saydamdır.

Kalite politikamızın ana hatları; uluslararası ya da yerel pazarlarda, sadece sistem belgeleri almak amacıyla değil, müşterilerimiz için; etkinliği ve verimliliği sağlanmış, maliyetleri düşüren ve aynı zamanda müşteri memnuniyetini artıran yönetim sistemlerini oluşturmak, sürdürülebilirliğini sağlamak ve üst yönetim ile çalışanlar arasındaki iletişimi sürekli kılmaktır.

Bu amaçla Kalite Yönetim Sistemi çalışmalarına ilk olarak Kılıç Deniz Ürünleri Üretimi İth. İhr. ve Tic. A.Ş.'ne bağlı yem fabrikasında başlanmış ve Haziran 2004'de ISO 9001 ve HACCP sertifikaları alınarak kalite anlayışı belgelemiştir. Ardından Bafa Su Ürünleri Yavru Üretim Merkezi San. Tic. A.Ş.'nde ISO 9001 ve HACCP çalışmaları başlatılmış ve belgeleri alınmıştır. Kılıç Deniz Ürünleri Üretimi İth. İhr. ve Tic. A.Ş.'nin bir diğer kuruluşu olan Paketleme İşleme Tesisi de ISO 9001 şartlarını sağlayarak Şubat 2005 tarihinde yapılan bir denetimle ISO 9001 ve HACCP Yönetim Sistemi Belgeleri alınmıştır.

Bu belgelerin alınması aşamasında Holding bünyesinde sistem altyapısı tam anlamıyla oluşturulmuş; insan sağlığı, çevre ve müşteri memnuniyeti ilkesi ile yasal düzenlemelere tam uygunluk sağlanmıştır. Kılıç Holding'de kalite yönetim sistemleri ve diğer yönetim sistemleri (Çevre, Gıda, İş Sağlığı, Güvenlik Yönetimi) konusunda sürekli iyileştirme hedeflenmekte ve bu konuda yoğun çalışmalar devam etmektedir. Bunun en güzel örneği ise HACCP belgesi yerine çok daha geniş kapsamlı kalite yönetim sistemini de içeren ve uluslararası kabul gören ISO 22000 Gıda Güvenliği Yönetim Sistemi Belgesi'nin alınmasıdır.

Ar-Ge
Ar-Ge
Ar-Ge

Kılıç Holding’e bağlı tüm şirketlerde, ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi, ISO 22000, Gıda Güvenliği Yönetim Sistemi ve ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi sertifikaları mevcuttur. Bununla birlikte dünya ülkelerinde önemle aranan ve uluslararası ayrıcalığa sahip IFS (Uluslararası Gıda Standardı) Sertifikası ve BRC (İngiliz Perakendeciler Birliği) Gıda Standardı belgesi de alınmıştır.